Dr Ivana Gazikalović
    Koordinatorka radnog paketa 1
    istraživač saradnik
    Inovacioni centar Tehnološko-metalurškog fakulteta

Doktor je tehnoloških nauka, istraživač saradnik u Inovacionom centru Tehnološko-metalurškog fakulteta, Univerziteta u Beogradu. Doktorsku disertaciju je odbranila na modulu Biohemijsko inženjerstvo i biotehnologija na Tehnološko-metalurškom fakultetu, Univerziteta u Beogradu.

Fokus njenog doktorata je bio na modifikaciji glutena u cilju smanjenja njegove alergenosti primenom enzimskih tehnologija, uz očuvanje i/ili unapređenje njegovih tehnoloških i funkcionalnih svojstava. Pored projekta AmnioPrintCare, učestvuje i u projektima III 46010, Eureka E! 13082 BIOFLOSBAKE-LAVGLU, i COST akciji CA19123 (Phoenix). Tokom doktorskih studija učestvovala je u realizaciji nekoliko inovacionih vaučera.

Ivana ima dugogodišnje iskustvo u različitim pristupima u biohemijskom inženjerstvu i biotehnologiji u istraživanjima koja su se bavila proizvodnjom bioaktivnih peptida, enzimskim tehnologijama, i njihovoj inovativnoj primeni.