Dr Med. Nikola Jeftić
    istraživač pripravnik
    Institut za onkologiju i radiologiju Srbije

Nikola je specijalista opšte hirurgije i istraživač pripravnik na Institutu za onkologiju i radiologiju Srbije. Istovremeno je i na doktorskim studijama na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na modulu biologija tumora i oksidativnih bolesti.

Nikola poseduje iskustvo u hirurgiji karcinoma dojke, uglavnom obavljajući potkožne mastektomije i primarne rekonstrukcije endoprotezama. Pored toga, član je Srpskog lekarskog društva i Evropskog udruženja hirurške onkologije (ESSO) i prisustvovao je brojnim domaćim i međunarodnim kongresima iz oblasti raka dojke, kako u izvođenju konzervativnih operacija, tako i iz oblasti rekonstruktivne hirurgije dojke.

Gostovao je i na Institutu za onkologiju u Ljubljani, na odeljenju hirurgije dojke, gde je imao priliku da asistira i stekne nova iskustva, pre svega u hirurškom lečenju raka dojke. Nikola je aktivan i u promociji nauke kroz različita medijska gostovanja.